Przygotowanie do Sakramentów

I Spowiedź i Komunia św.

Błogosławieństwo medalików maryjnych dla dzieci przed I Komunią św. tradycyjnie w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia; w Marcinowie 7 grudnia) na każdej Mszy św.  we wszystkich kościołach, w Brzeźnicy tylko na wieczornej Mszy św. Przychodzimy z dziećmi na Mszę św. w miejscowości, w której mieszkamy lub w innej dobrowolnie  wybranej. Godziny Mszy św. można sprawdzić w zakładce „Ogłoszenia parafialne”. Medaliki rodzice nabywają we własnym zakresie.

Harmonogram katechez miesięcznych:

Katecheza 4:
Brzeźnica, Stanów, Marcinów – środa, 15 grudnia godz. 19.15
Chotków i Wrzesiny: poniedziałek, 20 grudnia godz. 19.00

Katecheza 5:
Brzeźnica, Stanów, Marcinów – środa, 16 lutego godz. 19.15
Chotków i Wrzesiny: środa, 23 lutego godz. 19.15

Pamiętajmy, że jeśli kiedyś lepiej będzie nam pasował termin grupy równoległej, można uczestniczyć w spotkaniu z  nią.

Comiesięczne Msze św. z oprawą liturgiczną dla dzieci:

20 listopada;
18 grudnia
15 stycznia;
12 lutego.

Msze św. z oprawą liturgiczną z udziałem dzieci to Msze św. niedzielne, odprawiane zawsze w soboty o godz. 16.30 (od Wielkanocy o 17.30). Pół godziny wcześniej gromadzimy się na naukę śpiewu w salce.

Terminarz na II półrocze zostanie podany w styczniu.

Bierzmowanie – grupa najstarsza (I klasa szkoły ponadpodstawowej):

Odnowienie przyrzeczeń Chrztu św. i błogosławieństwo krzyży – niedziela, 5 grudnia na Mszach św. w Brzeźnicy (godz. 10.00 – kandydaci z Brzeźnicy i Stanowa) i w Chotkowie (godz. 12.30 – kandydaci z Chotkowa i Wrzesin).

Bierzmowanie zaplanowane jest na wtorek, 7 grudnia o godz. 17.00 w Chotkowie. Kandydaci i świadkowie muszą być obecni w kościele już o godz. 16.30.

Bierzmowanie – grupa młodsza (VIII klasa szkoły podstawowej):

Katecheza 3:
Brzeźnica, Stanów, Marcinów – czwartek, 9 grudnia, godz. 19.30
Chotków i Wrzesiny: czwartek, 16 grudnia, godz. 19.30

Bierzmowanie – grupa najmłodsza (VII klasa szkoły podstawowej):

Katecheza 3:
Brzeźnica, Stanów, Marcinów – piątek, 10 grudnia godz. 19.15