Ogłoszenia duszpasterskie na XII niedzielę zwykłą – 19.06.2022

1. W okresie tradycyjnej „oktawy” Bożego Ciała w dni powszednie będzie nieco zmieniony porządek służby Bożej: o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św., a po niej półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, w ramach której będzie też nabożeństwo czerwcowe. W sobotę i niedzielę porządek bez zmian. Zapraszam, aby w tym eucharystycznym tygodniu więcej i częściej przebywać z Jezusem w Najświętszym Sakramencie, przychodząc na Msze św. i uczestnicząc w adoracjach.W kościołach filialnych zapraszam, aby codzienne nabożeństwa czerwcowe połączyć z 15-20 minutami obecności przed Tabernakulum, wypełniając ten czas nie tylko wspólnymi modlitwami, śpiewem pieśni eucharystycznych, ale także pełną skupienia i pobożności ciszą. Tradycyjnie na zakończenie oktawy w czwartek błogosławieństwo wiązanek z kwiatów i ziół leczniczych (we Wrzesinach w piątek).
  2. W czwartek, 23 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, przeniesioną z piątku ze względu na zbieżność terminu z uroczystością Najświętszego Serca Jezusa. Msze św. w tym dniu: w Stanowie o 16.45, w Brzeźnicy
    i Chotkowie o 18.00, w Marcinowie o 19.15. Nie będzie w tym dniu Mszy św. we Wrzesinach, gdyż obchód ku czci św. Jana Chrzciciela, patrona kościoła będziemy przeżywać w następną niedzielę, 26 czerwca.
  3. W piątek, 24 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Jezusa. Msze św. w tym dniu: w Brzeźnicy o 9.15 i 18.00, w Stanowie i Wrzesinach o 16.45, w Chotkowie o 18.00
    i w Marcinowie o 19.15.
  4. Także w piątek 24.06 zakończenie roku szkolnego. Przed uroczystościami w szkole,
    zarówno w Brzeźnicy, jak i w Chotkowie będą odprawione Msze św. o godz. 8.00, ale prosimy, aby wzięli w nich udział tylko uczniowie i ich rodzice. Zadbajmy o to, aby dzieci i młodzież przystąpiły do spowiedzi św. Okazja w tygodniu przed każdą Mszą św.
  5. Jak wyżej wspomniano, w przyszłą niedzielę, 26 czerwca obchodzimy święto patronalne kościoła we Wrzesinach – św. Jana Chrzciciela. Zapraszam na uroczystą Mszę św. i procesję eucharystyczną o godz. 15.00, a po niej na spotkanie integracyjne na placu przy kościele.
  6. W najbliższą środę nie będzie Mszy św. w Chotkowie.
  7. Zapraszam w każdą sobotę o godz. 17.00 na Różaniec w intencji pokoju. Dziękuję za poprowadzenie tej modlitwy w minioną sobotę Róży św. Katarzyny, a w następną sobotę proszę o modlitwę Różę św. Weroniki.
  8. Stanisław Irisik, pochodzący z naszej parafii Misjonarz św. Wincentego a Paulo,
    w tym roku obchodzi 40-lecie swojej kapłańskiej posługi. Zapraszam naszych parafian na dziękczynną Mszę św. z okazji tego jubileuszu w niedzielę 3 lipca o godz. 12.00. Już dzisiaj uprzedzam, że nie będzie wtedy Mszy św. o godz. 10.00, a przyjęta na ten dzień intencja będzie odprawiona także o godz. 12.00.
  9. Zachęcam do nabycia specjalnego wydania „Gościa Niedzielnego” z okazji święta Bożego Ciała, poświęconego tematyce eucharystycznej. Cena 12 zł.

INTENCJE MSZALNE * 20-26.06.2022 * XII tydzień zwykły

20.06, Poniedziałek

Brzeźnica (godz. 18.00)         + Zygfryd Seul (20)

21.06, Wtorek