Aktualności

Terminy spotkań w związku z przygotowaniem do I Komunii św. i do Bierzmowania – zobacz w zakładce „Przygotowanie do sakramentów”.

 

Kancelaria parafialna w sobotę 18 czerwca będzie nieczynna!

 

Ogłoszenia CARITAS w związku z sytuacją wojenną na Ukrainie
CARITAS Polska apeluje do wszystkich osób, które posiadają wolny pokój, mieszkanie czy inny obiekt możliwy do zakwaterowania, aby udostępnić je uchodźcom. Osoby mające takie możliwości proszę o kontakt osobisty lub telefoniczny.

Misje Święte 2022

Drodzy Parafianie! W związku z tym, że na obecny rok zostały zaplanowane w naszej parafii Misje Święte, nie będziemy organizować rekolekcji wielkopostnych. W dniach 19-21 marca odbędą się jedynie dni skupienia prowadzone przez Księży Misjonarzy, które przygotują nas do wielkopostnej spowiedzi św. Sama zaś spowiedź wielkopostna będzie miała miejsce w sobotę, 26 marca we wszystkich kościołach parafii. Szczegółowe godziny spowiedzi w poszczególnych miejscowościach będą podane na ogłoszeniach parafialnych 19/20 marca (wywieszone w gablotach kościelnych) oraz na stronie internetowej www.parafiabrzeznica.com.pl

Pragnę serdecznie zaprosić na te dwa dni wielkopostnej refleksji, a potem we wrześniu na same Misje Święte, aby łaska Boża w tym trudnym czasie przyniosła nam mądrość i siłę ducha. Zachęcam też do odmawiania załączonej modlitwy w intencji Misji, aby był to czas błogosławiony.

Z modlitwą – ks. Paweł Bryk, proboszcz

 

Modlitwa przed rozpoczęciem Misji Świętych

 Trójco Przenajświętsza, Jedyny Boże,  wierzę i wyznaję,

że TY jesteś Bogiem  mojego życia i Bogiem mojej rodziny.

Bądź błogosławiony w darze mojego istnienia.

Ty, zachowałeś mnie aż do tej pory. Dziękuję Ci za życie, za wiarę

i za to wszystko, co posiadam dzięki Twojej łasce.

Boże Ojcze, „miłośniku życia”. Pomóż nam odkryć na nowo

Twoją obecność w naszym życiu i w Twej obecności

odkryć piękno i sens naszego istnienia.

Jezu, Synu Boży, Baranku ukrzyżowany z miłości do mnie

i Zmartwychwstały dla mojego usprawiedliwienia, mój Przyjacielu i Bracie,

pomóż naszej parafii odnaleźć na nowo

kochające oblicze Boga Ojca, Jego dobroć i czułość.

Duchu Święty, Duchu miłości i prawdy,

odnów głębię mojego serca, odnów klimat życia mojej rodziny, środowiska,

w którym przebywam i całej naszej parafii.

Maryjo, Niepokalana Patronko naszej parafii, otocz mnie i całą parafię

tajemnicą Twojego Macierzyństwa, tajemnicą Boskiej miłości.

Św. Wincenty a Paulo, św. Mario Magdaleno, wszyscy święci nasi patronowie,

orędujcie za nami i uproście błogosławiony czas Misji Świętych.

Aniołowie Stróżowie, brońcie nas i strzeżcie nas. Amen

 

LIST DO WIERNYCH PRZED ROZPOCZĘCIEM MISJI ŚWIĘTYCH

Do mieszańców Parafii Św. Marii Magdaleny w Brzeźnicy
i Narodzenia NMP w Chotkowie

Drodzy Siostry i Bracia!

Wasz ks. Proboszcz, zwrócił się do nas, kapłanów Zgromadzenia Misji św. Wincentego
a Paulo, z prośbą o przeprowadzenie Misji Parafialnych. Przyjęliśmy to zaproszenie z radością i będziemy z Wami w dniach od 10 do 17 września 2022 r.

Czym są Misje Święte?

Jest to czas, okazja, byśmy podziękowali Bogu za Jego hojność! „Wszystko jest łaską”: życie, zdrowie, zdolności, talenty… Bóg jest zawsze z nami. On błogosławi naszemu życiu. Jest kochającym Ojcem. Jego obecność wyczuwamy szczególnie wówczas, gdy przyjdą trudności, cierpienie lub inne niepowodzenia wywołane ludzką kondycją czy grzechem. Wtedy On przychodzi poprzez sakramenty i modlitwę, by razem z nami przejść ten trudny etap życiowej wędrówki. Czujmy się zaproszeni, by odkryć tę Bożą hojność i za nią podziękować!

Misje to czas odkrywania piękna i sensu naszego życia. Na co dzień nie wszystko jest idealne, bo jesteśmy także słabi, a z biegiem lat coraz bardziej odkrywamy nasze ograniczenia. Misje to okazja, by przeprosić Boga za niewierności i kompromisy; to czas, by przyjąć Jego przebaczenie w sakramencie pojednania. To także czas, by przeprosić siebie nawzajem w małżeństwie, rodzinie, w życiu społecznym, a także, by przebaczyć sobie wszelkie urazy. Wreszcie Misje to czas, w którym mamy z radością i pasją wejść w nowy etap naszego życia osobistego, małżeńskiego, rodzinnego i społecznego. Będziemy więc prosić Boga, by błogosławił każdemu z osobna, ale także małżeństwom, rodzinom, wszystkim instytucjom… całej parafii!

Zapraszamy Was do udziału w Misjach Świętych, zarezerwujcie sobie ten czas (10 – 17 września 2022r.) i prosimy: przyjmijcie ten czas, jako DAR, który daje nam Bóg w Kościele i poprzez Kościół, by Was wspierać i błogosławić!

Módlmy się wspólnie, by Bóg objawił pośród Was swoją obecność i miłość; by czas Misji uczynił czasem błogosławionym, by pozwolił Wam na nowo się odnaleźć i zaprosić do Waszego życia.

Niech Chrystus nawiedzi każdy Wasz dom i niech dotknie Boską Miłością Wasze serca. Serdecznym pozdrowieniem ogarniamy wszystkich: dorosłych, młodzież i dzieci, rodziców i osoby samotne, ze szczególną życzliwością myślimy o chorych; wszystkich, którzy będą czytać te słowa zapewniamy o naszej modlitwie.

Antoni Miciak CM i ks. Andrzej Telus CM
Misjonarze św. Wincentego a Paulo

Zaktualizowano 22.05.2022 r.